top of page

Styrelsekonferens på Friiberghs Herrgård

Under två inspirerande dagar, den 19 och 20 september, samlades styrelsen på Friiberghs Herrgård utanför Bålsta för en produktiv konferens. Ett av de mest betydelsefulla besluten som togs var att styrelsen enades om att godkänna en sammanslagning av moderbolaget Lek- och Babybranschen och dotterbolaget Leksaksrevyn AB.


ree

Lek- och Babybranschens styrelse 2024: Från vänster - ordförande Mikael Gauffin, ledamot Andreas Bengtsson, ledamot Fredric Johansson, ledamot Camilla Eklöf, ledamot Henry Holmgren, vice ordförande Stina Petrini, ledamot Pia Nilsson (ledamot Nathalie Söderqvist kunde ej delta och saknas i bilden).


Mötet bjöd även på rapporter om den positiva utvärderingen av branschdagen 2024, som ägde rum i maj. Styrelsen diskuterade även nästa branschdag, planerad till den 8 maj 2025, där tema och innehåll brainstormades för att säkerställa en engagerande och relevant upplevelse för deltagarna.


Dessutom planerades innehållet för branschtidningen Lek & Babyrevyn 2025. Konferensen präglades av viktigt nätverkande och en trevlig stämning, vilket bidrog till en framgångsrik och minnesvärd samling för alla deltagare.

 
 
 

Kommentarer


Logo_utan_tagline_blue_Lek_Baby.png

Lek- och Babybranschen ska se till att alla som säljer leksaker, spel, hobby-, barn - och babyprodukter i Sverige är införstådda med gällande lagar och förordningar.

Alla som arbetar med produkter inom våra områden ska vara medlemmar och vi ska verka för att inga farliga leksaker eller barn- och babyprodukter kommer in i landet.

Lek- och Babybranschen,
Vänersborgsvägen 5, 746 34 Bålsta, Sweden

MENY

POLICY

Användarvillkor
Copyright © 2020
bottom of page